KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929009

nr 1492 9009

Georg Lodström

(1915-1972), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 65, Kustmotiv. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 24x40 cm

Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,

måndag 26 september 2022
kl 20:55:01

Georg Lodström

Läs mer om Georg Lodström