KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929009
nr 1492 9009
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 65, Kustmotiv. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 24x40 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
måndag 26 september 2022
kl 20:55:01
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström